plixym efekty co to jest
Skutki CEFUROXIMI AXETILUM proszek do przygotowania roztworu, proszek do przygotowania zawiesiny.

Jak działa Plixym lek

Jak działa Plixym: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn i wykazuje działanie bakteriobójcze, podobne do działania Penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Plixym: CEFUROXIMI AXETILUM

Plixym jest w formie: proszek do przygotowania roztworu, proszek do przygotowania zawiesiny

Działanie Plixym zastosowanie: Używany jest do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, tzn zakażeń układu oddechowego, moczowego (zapalenia nerek), w zakażeniach ginekologicznych, w zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, kości, stawów.

Jak podawać Plixym: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Plixym: Objawy uboczne występują rzadziej i są łagodniejsze niż po stosowaniu innych Cefalosporyn. Mogą wystąpić nieraz groźne dla życia reakcje alergiczne w postaci wstrząsu anafilaktycznego.Biegunki (niekiedy groźne dla życia).Nudności i wymioty.Uszkodzenie krwi.Zaburzenia czynności nerek i wątroby.

Efekty Plixym zastosowania: Grzybicę układu pokarmowego, moczowo-płciowego, skóry (przy długotrwałym stosowaniu).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie (zwłaszcza stosowanych w leczeniu dny moczanowej i Aminoglikozydów).

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Będąc z wizytą u lekarza, przynieś ze sobą wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie leczenia.Na wizytę do lekarza przynieś ze sobą opakowania leków, które stosujesz, a których nazw nie pamiętasz.Nie przerywaj leczenia po 2-3 dniach, nawet jeśli poczujesz się znacznie lepiej. Część bakterii może przeżyć i rozmnożyć się ponownie, powodując nawrót zakażenia.

Składniki Plixym: Plixym (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) proszek do przygotowania roztworu 1,5g, 5 fiol. s. subst.

Nie używaj Plixym gdy: Antybiotyków z grupy aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.Silnych leków moczopędnych, np. Furosemidu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Plixym w słowniku Efekty uboczne P .