poldomet efekty co to jest
Skutki CARBIDOPUM + LEVODOPUM tabletki. Efekty uboczne Poldomet 250 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Poldomet 250 lek

Jak działa Poldomet 250: Lek poprawia funkcję ośrodków nerwowych w mózgu, regulujących ruchy mimowolne i napięcie mięśni. Zaburzenie ich funkcji jest przyczyną choroby Parkinsona.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Poldomet 250: CARBIDOPUM + LEVODOPUM

Poldomet 250 jest w formie: tabletki

Działanie Poldomet 250 zastosowanie: W leczeniu choroby i zespołu Parkinsona.Usuwa sztywność i spowolnienie ruchowe.

Jak podawać Poldomet 250: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej co 12 godzin. Zapamiętaj dokładnie, jakie zasady dawkowania ustalił Ci lekarz.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Poldomet 250: Bóle brzucha.Nudności.Gorszy apetyt.Ślinotok.Gdy powyższe dolegliwości utrzymują się lub nasilają, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Poldomet 250 zastosowania: Mimowolne ruchy twarzy.Zaciskanie powiek.Napadowe bicie serca.Swędzenie skóry.Przykry zapach potu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że wykryto u Ciebie czerniaka.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Amitryptylinę.Leki należące do grupy barbituranów.Relanium.Insulinę.Hydroxyzynę.

Pamiętaj o: Pokarmy bogatobiałkowe takie jak mleko i twaróg osłabiają wchłanianie leku.W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia pojazdów samochodowych oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.

Składniki Poldomet 250: Poldomet 250 (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki -, 100 tabl. w blistrach

Nie używaj Poldomet 250 gdy: Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Poldomet 250 w słowniku Efekty uboczne P .