polopiryna efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + CALCII CARBONAS tabletki. Efekty uboczne Polopiryna S definicja.

Jak działa Polopiryna S lek

Jak działa Polopiryna S: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polopiryna S: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + CALCII CARBONAS

Polopiryna S jest w formie: tabletki

Działanie Polopiryna S zastosowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy, bólach stawów, mięśni, nerwobólach.

Jak podawać Polopiryna S: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. Należy uważać aby nie przekroczyć dawki 8 tabletek na dobę. W bólach reumatycznych dawkę można podwoić. Dodatkowo w tych stanach zalecane jest przyjmowanie prepartów z witaminą C i K.Dzieci w 1 roku życia - maksymalnie 1-1/2 tabletki na dobę.Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy).Lek przyjmuje się po jedzeniu popijając dużą ilością płynu lub po rozpuszczeniu w 1/3 szklanki wody.Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.

Skutki uboczne Polopiryna S: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy.Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.

Efekty Polopiryna S zastosowania: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę.Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy.Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu.Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach).Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej.Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią, kamicę nerkowęStany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową.O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową.Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe.Metotreksat.Spironolakton.Glikokortykosterydy.Antybiotyki z grupy penicylin.Digoksynę.

Pamiętaj o: Częste i długie przyjmowanie leku może prowadzić do rozwoju ciężkich schorzeń wątroby i nerek.W przypadku utrzymywania się objawów ubocznych, podanych wyżej, dłużej niż 3 dni - zgłoś ten fakt lekarzowi.

Składniki Polopiryna S: Polopiryna S (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki 300mg, 20 tabl. (1x20)

Nie używaj Polopiryna S gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polopiryna S w słowniku Efekty uboczne P .