polseptol efekty co to jest
Skutki POVIDONE-IODINE globulki dopochwowe, maść. Efekty uboczne Polseptol definicja. Jak działa.

Jak działa Polseptol lek

Jak działa Polseptol: Lek ma działanie odkażające, bakteriobójcze (głównie gronkowce, paciorkowce jak również prątki), przeciwpierwotniakowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe. Powoduje zniszczenie form zarodnikowych nie powoduje powstawania form opornych, zawiera jod.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polseptol: POVIDONE-IODINE

Polseptol jest w formie: globulki dopochwowe, maść

Działanie Polseptol zastosowanie: Przy odkażaniu skóry przed zabiegami operacyjnymi, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze pochwy, rany, oparzenia, zakażenia ropne i grzybicze skóry, zmiany łojotokowe.

Jak podawać Polseptol: Wskazania i dawkowanie określa każdorazowo lekarz.W postaciach dopochwowych raz lub dwa razy dziennie przez 14 dni.W stosowaniu na skórę kilka razy dziannie.

Skutki uboczne Polseptol: Uczulenie na lek.Obrzęk skóry.Wykwity podobne do trądziku..UWAGA! Nie stosować u noworodków i niemowląt.

Efekty Polseptol zastosowania: Niedoczynność tarczycy.Obniżenie odporności poprzez obniżenie ilości granulocytów we krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O uczuleniu na lek, na jodynę.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży.O tym, że karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Inne leki działające miejscowo na skórę, lub dopochwowe.

Pamiętaj o:

Składniki Polseptol: Polseptol (Glaxo Wellcome S.A.) globulki dopochwowe 20mg, 5 globulek

Nie używaj Polseptol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polseptol w słowniku Efekty uboczne P .