pravachol efekty co to jest
Skutki PRAVASTATINUM tabletki. Efekty uboczne Pravachol definicja. Jak działa Obniża stężenie.

Jak działa Pravachol lek

Jak działa Pravachol: Obniża stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy. Powoduje również obniżenie poziomu trójglicerydów oraz wzrost poziomu HDL-cholesterolu.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pravachol: PRAVASTATINUM

Pravachol jest w formie: tabletki

Działanie Pravachol zastosowanie: W leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej, w hipercholestrolemii z hipertriglicerydemią, jeżeli podstawowym schorzeniem jest hipercholesterolemia, gdy leczenie dietetyczne okazało się niewystarczające.W chorobie wieńcowej z zaburzeniami lipidowymi

Jak podawać Pravachol: Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę, wieczorem.Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia powinno się stosować standardową dietę obniżającą poziom cholesterolu.W trakcie leczenia należy wykonywać okresowe oznaczenia poziomu lipidów w surowicy i modyfikować dawkę.

Skutki uboczne Pravachol: Niestrawność i nudności.Zgaga.Bezsenność.Zaburzenia czucia.Biegunki lub zaparcia.Świąd i wysypki skórne.

Efekty Pravachol zastosowania: Wzdęcia i bóle brzucha.Podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy, które jest zwykle łagodne i przemijające.Gorączkę.Bóle mięśniowe.Bóle zamostkowe.Osłabienie.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.O nadwrażliwości na ten lek.O tym, że chorujesz na rodzinną hiperholesterolemię.O tym, że spożywasz znaczne ilości alkoholu.O tym, że chorujesz na miopatię.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Środki wiążące kwasy żółciowe np. cholestyraminę.Kwas nikotynowy (Cholamid, Niacynę).Gemfibrozil (Gemfibral, Gevilon, Lipozil).

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować u dzieci.

Składniki Pravachol: Pravachol (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki 20mg, 30 tabl.

Nie używaj Pravachol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pravachol w słowniku Efekty uboczne P .