prednolonum efekty co to jest
Skutki PREDNISOLONUM krople do oczu. Efekty uboczne Prednisolonum 0,5 definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Prednisolonum 0,5% lek

Jak działa Prednisolonum 0,5%: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami.Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry) i przeciwuczuleniowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Prednisolonum 0,5%: PREDNISOLONUM

Prednisolonum 0,5% jest w formie: krople do oczu

Działanie Prednisolonum 0,5% zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych różnych narządów i tkanek oraz chorób o podłożu alergicznym, w tej postaci - w leczeniu przewlekłych chorób oczu (owrzodzenie spojówki, zapalenie naczyniówki, zapalenie miąższowe rogówki, zapalenie spojówki i brzegów powiek).Lek stosowany jest również w stanach pourazowych gałki ocznej.

Jak podawać Prednisolonum 0,5%: Lek stosuje się ściśle według wskazówek lekarza.Zwykle stosuje się 1-2 krople 3-4 razy dziennie. Leku nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Prednisolonum 0,5%: Lek może powodować opóźnienie gojenia tkanek gałki ocznej, co może sprzyjać zakażeniu głębszych części oka.Jaskrę i zaćmę - w szczególności przy długotrwałym stosowaniu preparatu.

Efekty Prednisolonum 0,5% zastosowania: Nadużywanie preparatu może powodować wchłanianie leku do organizmu i powodować wystąpienie układowych działań niepożądanych (zaburzenia stężenia glukozy we krwi, obniżenie odporności, zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy)

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu.O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Fenytoinę.Luminal.

Pamiętaj o: W trakcie leczenia tym lekiem ogranicz do minimum spożycie słonych potraw.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Prednisolonum 0,5%: Prednisolonum 0,5% (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) krople do oczu 5mg/ml, 1 op. 10 ml

Nie używaj Prednisolonum 0,5% gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Prednisolonum 0,5% w słowniku Efekty uboczne P .