prestarium efekty co to jest
Skutki PERINDOPRILUM tabletki. Efekty uboczne Prestarium definicja. Jak działa Lek hamuje.

Jak działa Prestarium lek

Jak działa Prestarium: Lek hamuje powstawanie angiotensyny II -- powstającej w organizmie substancji, która może być przyczyną powstawania nadciśnienia tętniczego.Lek wykazuje również właściwości rozkurczające naczynia tętnicze.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Prestarium: PERINDOPRILUM

Prestarium jest w formie: tabletki

Działanie Prestarium zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności krążenia.

Jak podawać Prestarium: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.W leczeniu nadciśnienia tętniczego: 1 tabletka na dobę, rano; w razie potrzeby można zwiększyć dawkę do 8 mg (2 tabletki) i podawać również 1raz na dobę rano.W leczeniu niewydolności serca: początkowa dawka wynosi 2 mg raz na dobę rano (1/2 tabletki).NIE STOSUJ LEKU U DZIECKAPamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Prestarium: Ból głowy, uczucie ogólnego zmęczenia.Kaszel.Zaburzenia nastroju lub snu albo oba działania równocześnie.Powyższe niepożądane dolegliwości występują rzadko na początku leczenia. Gdyby nie ustępowały i stawały się dokuczliwe, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.Lek może działać uszkadzająco na płód.

Efekty Prestarium zastosowania: Zaburzenia smaku.Uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu.Nudności, bóle brzucha.Zmiany na skórze.Zmiany we krwi. Powyższe niepożądane dolegliwości występują bardzo rzadko.

Poinformuj lekarza gdy: O zauważonych dolegliwościach związanych z przyjmowaniem leku.O tym, że masz uczulenie na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych nie uzgodnionych wcześniej z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Neuroleptyki i leki przeciwdepresyjne, sole litu.Doustne leki przeciwcukrzycowe lub insulinę.Salbutamol, orcyprenalina, fenoterol.Leki obniżające ciśnienie krwi i rozszerzające naczynia krwionośne.

Pamiętaj o: Stosuj lek regularnie, dokładnie tak, jak zalecił Ci lekarz. Dorywcze przyjmowanie leku jest nieskuteczne.

Składniki Prestarium: Prestarium (Les Laboratoires Servier) tabletki 4mg, 30 tabl.

Nie używaj Prestarium gdy: Leków moczopędnych, które nie wpływają na wydalanie jonów potasu z organizmu, oraz leków zawierających jony potasowe.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Prestarium w słowniku Efekty uboczne P .