Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Depot Proluton efekty
depot proluton efekty co to jest
Skutki HYDROXYPROGESTERONI CAPROAS roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Proluton Depot definicja.

Jak działa Proluton Depot lek

Jak działa Proluton Depot: Jest to lek hormonalny o działaniu 3 razy silniejszym od progesteronu -- hormonu produkowanego w organizmie kobiety przez ciałko żółte w jajnikach. W sytuacji kiedy produkcja progesteronu jest zbyt mała, dochodzi do przewagi estrogenów. Działanie progesteronu doprowadza do takich zmian w błonie śluzowej macicy, które umożliwiają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej, utrzymywanie ciąży i przygotowanie gruczołu piersiowego do produkcji mleka.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Proluton Depot: HYDROXYPROGESTERONI CAPROAS

Proluton Depot jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Proluton Depot zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zagrażającego i nawykowego poronienia, przerostu błony śluzowej macicy, niepłodności związanej z niedoborem ciałka żółtego. Stosowany jest również w pierwotnym lub wtórnym braku miesiączkowania, w bolesnym miesiączkowaniu, w niektórych postaciach krwawień z macicy.

Jak podawać Proluton Depot: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Proluton Depot: Nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, obrzęki.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Proluton Depot zastosowania: Uczucie osłabienia, przyrost masy ciała, zmiany łojotokowe, trądzik, zmniejszenie popędu płciowego, żółtaczkę, stany depresyjne.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na astmę oskrzelową, migrenę, padaczkę.O tym, że rozpoznano u Ciebie nowotwór sutka lub narządów rodnych.O tym, że pojawiło się u Ciebie krwawienie z dróg rodnych poza okresem miesiączki.Poinformuj lekarza, gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Z dużą ostrożnością należy stosować lek w ciężkich postaciach migreny, zaburzeniach wzroku, zmianach zakrzepowych oraz u chorych z astmą oskrzelową lub padaczką.Nagłe zaprzestanie podawania leku może spowodować krwawienie z dróg rodnych.Gdy wystąpią zaburzenia zakrzepowo-zatorowe należy, zaprzestać stosowania leku.

Składniki Proluton Depot: Proluton Depot (Schering AG) roztwór do wstrzykiwań 250mg/ml, 1 amp.-strzyk. 1 ml

Nie używaj Proluton Depot gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Proluton Depot w słowniku Efekty uboczne P .