proluton depot efekty co to jest
Skutki HYDROXYPROGESTERONI CAPROAS roztwór do wstrzykiwań. Efekty uboczne Proluton Depot definicja.

Jak działa Proluton Depot lek

Jak działa Proluton Depot: Jest to lek hormonalny o działaniu 3 razy silniejszym od progesteronu -- hormonu produkowanego w organizmie kobiety przez ciałko żółte w jajnikach. W sytuacji kiedy produkcja progesteronu jest zbyt mała, dochodzi do przewagi estrogenów. Działanie progesteronu doprowadza do takich zmian w błonie śluzowej macicy, które umożliwiają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej, utrzymywanie ciąży i przygotowanie gruczołu piersiowego do produkcji mleka.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Proluton Depot: HYDROXYPROGESTERONI CAPROAS

Proluton Depot jest w formie: roztwór do wstrzykiwań

Działanie Proluton Depot zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zagrażającego i nawykowego poronienia, przerostu błony śluzowej macicy, niepłodności związanej z niedoborem ciałka żółtego. Stosowany jest również w pierwotnym lub wtórnym braku miesiączkowania, w bolesnym miesiączkowaniu, w niektórych postaciach krwawień z macicy.

Jak podawać Proluton Depot: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Proluton Depot: Nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, obrzęki.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Proluton Depot zastosowania: Uczucie osłabienia, przyrost masy ciała, zmiany łojotokowe, trądzik, zmniejszenie popędu płciowego, żółtaczkę, stany depresyjne.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na astmę oskrzelową, migrenę, padaczkę.O tym, że rozpoznano u Ciebie nowotwór sutka lub narządów rodnych.O tym, że pojawiło się u Ciebie krwawienie z dróg rodnych poza okresem miesiączki.Poinformuj lekarza, gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Z dużą ostrożnością należy stosować lek w ciężkich postaciach migreny, zaburzeniach wzroku, zmianach zakrzepowych oraz u chorych z astmą oskrzelową lub padaczką.Nagłe zaprzestanie podawania leku może spowodować krwawienie z dróg rodnych.Gdy wystąpią zaburzenia zakrzepowo-zatorowe należy, zaprzestać stosowania leku.

Składniki Proluton Depot: Proluton Depot (Schering AG) roztwór do wstrzykiwań 250mg/ml, 1 amp.-strzyk. 1 ml

Nie używaj Proluton Depot gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Proluton Depot w słowniku Efekty uboczne P .