pulmicort turbuhaler efekty co to jest
Skutki BUDESONIDUM inhalator proszkowy. Efekty uboczne Pulmicort Turbuhaler definicja. Jak działa.

Jak działa Pulmicort Turbuhaler lek

Jak działa Pulmicort Turbuhaler: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pulmicort Turbuhaler: BUDESONIDUM

Pulmicort Turbuhaler jest w formie: inhalator proszkowy

Działanie Pulmicort Turbuhaler zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.

Jak podawać Pulmicort Turbuhaler: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle aerozol stosuje się dwa razy dziennie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Pulmicort Turbuhaler: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle.Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy)Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Pulmicort Turbuhaler zastosowania: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła.O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrej duszności).Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przyczyny duszności przez lekarza.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Pulmicort Turbuhaler: Pulmicort Turbuhaler (AstraZeneca AB) inhalator proszkowy 200mcg/dawkę, 1 poj. 100 dawek

Nie używaj Pulmicort Turbuhaler gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pulmicort Turbuhaler w słowniku Efekty uboczne P .