Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Turbuhaler Pulmicort efekty
turbuhaler pulmicort efekty co to jest
Skutki BUDESONIDUM inhalator proszkowy. Efekty uboczne Pulmicort Turbuhaler definicja. Jak działa.

Jak działa Pulmicort Turbuhaler lek

Jak działa Pulmicort Turbuhaler: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pulmicort Turbuhaler: BUDESONIDUM

Pulmicort Turbuhaler jest w formie: inhalator proszkowy

Działanie Pulmicort Turbuhaler zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.

Jak podawać Pulmicort Turbuhaler: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle aerozol stosuje się dwa razy dziennie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Pulmicort Turbuhaler: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle.Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy)Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Pulmicort Turbuhaler zastosowania: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła.O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrej duszności).Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przyczyny duszności przez lekarza.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Pulmicort Turbuhaler: Pulmicort Turbuhaler (AstraZeneca AB) inhalator proszkowy 200mcg/dawkę, 1 poj. 100 dawek

Nie używaj Pulmicort Turbuhaler gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pulmicort Turbuhaler w słowniku Efekty uboczne P .