quintor efekty co to jest
Skutki CIPROFLOXACINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Quintor 500 definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Quintor 500 lek

Jak działa Quintor 500: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na bakterie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Quintor 500: CIPROFLOXACINUM

Quintor 500 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Quintor 500 zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła oraz w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Dotyczy to zakażeń bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.

Jak podawać Quintor 500: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem) w trakcie posiłku lub zaraz po jego spożyciu.Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 15 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Quintor 500: Nudności, wymioty, ból brzucha, brak apetytu, wzdęcie brzucha i biegunka.Ból głowy i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, bezsenność.Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują, mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Quintor 500 zastosowania: Drgawek.Uczucia niepokoju, drżenia lub nawet zaburzenia psychicznego.Wysypki skórnej.Wszystkie powyższe dolegliwości niepożądane ustępują po przerwaniu stosowania leku.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy Chinolonów.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Powiadom lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki zobojętniające sok żołądkowy, zawierające glin i magnez.Teofilinę.Metoclopramid.Scopolaminę.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku i kilka dni po jego zaprzestaniu nie narażaj się na działanie promieni słonecznych oraz naświetlania promieniami nadfioletowymi.W czasie zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.

Składniki Quintor 500: Quintor 500 (Torrent Pharmaceuticals Ltd.) tabletki powlekane 500mg, 10 tabl.

Nie używaj Quintor 500 gdy: Alkoholu.Leków psychotropowych.Leków przeciwdrgawkowych.Leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Quintor 500 w słowniku Efekty uboczne Q .