sorbonit efekty co to jest
Skutki ISOSORBIDI DINITRAS tabletki. Efekty uboczne Sorbonit definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Sorbonit lek

Jak działa Sorbonit: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Sorbonit: ISOSORBIDI DINITRAS

Sorbonit jest w formie: tabletki

Działanie Sorbonit zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, niewydolności układu krążenia oraz nadciśnienia płucnego.

Jak podawać Sorbonit: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Zależnie od postaci lek stosowany jest doraźnie w napadzie bólu zamostkowego -zwykle w dawce 5-10mg pod język; lub w leczeniu przewlekłym - w dawce dobowej nie przekraczającej 120 mg.W razie ataku bólowego za mostkiem zażyj tabletkę pod język.W leczeniu przewlekłym lek przyjmuje się zwykle podczas posiłku.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Sorbonit: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia).Nudności, wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może wyrazić się osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze.Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Sorbonit zastosowania: Uczucie szybkiego bicia serca.Zwolnienie czynności serca.Osłabienie i niepokój.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Nystatynę.Cordafen, Cordipin i inne leki blokujące tzw. kanał wapniowy.

Pamiętaj o: Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz wysypka i swędzenie mogą sugerować uczulenie na lek. Zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.Jeśli lekarz zlecił Tobie przyjmowanie tabletek pod język, noś opakowanie zawsze przy sobie.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych.

Składniki Sorbonit: Sorbonit (ARGON Zakład Farmaceutyczny Spółka Akcyjna) tabletki 10mg, 60 tabl.

Nie używaj Sorbonit gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Sorbonit w słowniku Efekty uboczne S .