Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Taracef efekty
taracef efekty co to jest
Skutki CEFACLORUM kapsułki. Efekty uboczne Taracef definicja. Jak działa Lek należy do antybiotyków.

Jak działa Taracef lek

Jak działa Taracef: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Taracef: CEFACLORUM

Taracef jest w formie: kapsułki

Działanie Taracef zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.

Jak podawać Taracef: Lek przyjmuje się ściśle według wskazówek lekarza.Lek w kapsułkach przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku, i należy popijać go wodą.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Taracef: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka.Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku.Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Taracef zastosowania: Przy długotrwałym stosowaniu -- rozwój grzybicy.Zaburzenia w krzepnięciu krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli lekarz zadecyduje o odstawieniu leku, wyrzuć niezużyte ilości leku. Nie ma sensu przechowywanie go, gdyż może on stracić swoją skuteczność.Chroń lek przed światłem.

Składniki Taracef: Taracef (Krka d.d., Novo mesto) kapsułki 250mg, 16 kaps.

Nie używaj Taracef gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Taracef w słowniku Efekty uboczne T .