taracef efekty co to jest
Skutki CEFACLORUM kapsułki. Efekty uboczne Taracef definicja. Jak działa Lek należy do antybiotyków.

Jak działa Taracef lek

Jak działa Taracef: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Taracef: CEFACLORUM

Taracef jest w formie: kapsułki

Działanie Taracef zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.

Jak podawać Taracef: Lek przyjmuje się ściśle według wskazówek lekarza.Lek w kapsułkach przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku, i należy popijać go wodą.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Taracef: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka.Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku.Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Taracef zastosowania: Przy długotrwałym stosowaniu -- rozwój grzybicy.Zaburzenia w krzepnięciu krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli lekarz zadecyduje o odstawieniu leku, wyrzuć niezużyte ilości leku. Nie ma sensu przechowywanie go, gdyż może on stracić swoją skuteczność.Chroń lek przed światłem.

Składniki Taracef: Taracef (Krka d.d., Novo mesto) kapsułki 250mg, 16 kaps.

Nie używaj Taracef gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Taracef w słowniku Efekty uboczne T .