Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tarcefandol efekty
tarcefandol efekty co to jest
Skutki CEFAMANDOLUM proszek do przygotowania roztworu. Efekty uboczne Tarcefandol definicja. Jak.

Jak działa Tarcefandol lek

Jak działa Tarcefandol: Lek należy do antybiotyków z grupy cefalosporyn, które działają bakteriobójczo na bakterie podobnie jak antybiotyki z grupy penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tarcefandol: CEFAMANDOLUM

Tarcefandol jest w formie: proszek do przygotowania roztworu

Działanie Tarcefandol zastosowanie: Używa się go do zwalczania zakażeń różnych narządów i tkanek bakteriami wrażliwymi na lek np. zakażeń dróg oddechowych, dróg moczowych, stawów, kości, w posocznicy (obecność rozmnażających się bakterii we krwi), w zapaleniu otrzewnej.

Jak podawać Tarcefandol: Lek jest przyjmowany w formie zastrzyku domięśniowego lub dożylnego, po uprzednim rozpuszczeniu suchej substancji leku w wodzie destylowanej. Można również podawać lek w postaci kroplówki dożylnej.Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Tarcefandol: Reakcje alergiczne pod postacią: wysypki na skórze, swędzenia, gorączki, bólów stawowych.Biegunki (mogą być groźne dla życia).Nudności i wymioty.Przy długotrwałym stosowaniu ma szkodliwe działanie na nerki i wątrobę.

Efekty Tarcefandol zastosowania: Nacieki zapalne w miejscu wstrzyknięcia domięśniowego.Po podaniu dożylnym może powstać miejscowe zakrzepowe zapalenie żył.Rozwój grzybicy przy długotrwałym stosowaniu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy cefalosporyn lub penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, zwłaszcza stosowanych przy leczeniu dny moczanowej np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia po 2-3 dniach nawet, jeśli poczujesz się znacznie lepiej. Część bakterii może przeżyć i rozmnożyć się, powodując nawrót zakażenia.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Tarcefandol: Tarcefandol (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) proszek do przygotowania roztworu 500mg, 20 fiol.

Nie używaj Tarcefandol gdy: Antybiotyków z grupy aminoglikozydów, np. gentamycyny, tobramycyny.Silnych leków moczopędnych, np. furosemidu.Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tarcefandol w słowniku Efekty uboczne T .