Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tarivid efekty
tarivid efekty co to jest
Skutki OFLOXACINUM roztwór. Efekty uboczne Tarivid definicja. Jak działa Jest to antybiotyk z grupy.

Jak działa Tarivid lek

Jak działa Tarivid: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na wiele gatunków bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tarivid: OFLOXACINUM

Tarivid jest w formie: roztwór

Działanie Tarivid zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła. Dotyczy to zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.

Jak podawać Tarivid: Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 18 ROKU ŻYCIA.

Skutki uboczne Tarivid: Nudności, wymioty, bóle i skurcze brzucha.Wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk twarzy, języka, gardła. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.Bóle mięśni i stawów, drętwienie kończyn.Ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i koordynacji.Uczulenie na światło.Gdy powyższe niepożądane działania nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tarivid zastosowania: Drgawek.Stanów niepokoju, pobudzenia, halucynacji (szczególnie u osób w podeszłym wieku).Wszystkie powyższe niepożądane działania ustępują po przerwaniu stosowania leku.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy chinolonów.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczesz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki zobojętniające sok żołądkowy, które zawierają glin lub magnez.

Pamiętaj o: W czasie zażywania leku unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn wymagających dobrej koncentracji uwagi.W czasie stosowania leku i kilka dni po jego zaprzestaniu nie narażaj się na działanie promieni słonecznych oraz naświetlania promieniami nadfioletowymi.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Tarivid: Tarivid (Hoechst Marion Roussel Deutschland GmbH Frankfurt) roztwór 2mg/ml, 5 fiol. 100 ml

Nie używaj Tarivid gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tarivid w słowniku Efekty uboczne T .