Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Taromentin efekty
taromentin efekty co to jest
Skutki ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM proszek do przygotowania roztworu, tabletki powlekane.

Jak działa Taromentin lek

Jak działa Taromentin: Jest to złożony antybiotyk zawierający amoksycylinę (antybiotyk z grupy penicylin) i substancję hamującą wytwarzany przez bakterie enzym, który niszczy penicyliny, czyniąc je nieskutecznymi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Taromentin: ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM

Taromentin jest w formie: proszek do przygotowania roztworu, tabletki powlekane

Działanie Taromentin zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń dróg oddechowych (angina, zapalenie gardła, oskrzeli i płuc), zakażeń ucha środkowego, zakażeń zatok przynosowych, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich oraz układu pokarmowego, jeżeli te zakażenia wywołały bakterie wrażliwe na ten lek.

Jak podawać Taromentin: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosuje się co 8 godzin, w czasie spożywania posiłku.Jeżeli lekarz ustali, że masz stosować lek na przykład co 8 godzin, stosuj się skrupulatnie do tych wskazań.Najczęściej leczenie trwa 7-10 dni.Dawki leku zmieniają się u dzieci w zależności od wieku i związanej z tym wagi ciała. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę leku ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Taromentin: Odczyny uczuleniowe, np. wysypka skórna, swędzenie, gorączka, a nawet mogą wystąpić objawy niebezpieczne dla życia w postaci wstrząsu uczuleniowego.Nudności, wymioty, biegunka.Niedokrwistość.Objawy te są zwykle łagodne i przemijające. Jeżeli nie przemijają, a wręcz nasilają się, zgłoś to lekarzowi.

Efekty Taromentin zastosowania: Zaburzenia w czynności wątroby (rzadko).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin bądź Cefalosporyn oraz że cierpisz na inne choroby alergiczne.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że chorujesz na mononukleozę zakaźną lub białaczkę limfatyczną.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Probenecid.Allopurinol.

Pamiętaj o: Stosuj dokładnie takie tabletki, jakie zalecił Ci lekarz.

Składniki Taromentin: Taromentin (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) proszek do przygotowania roztworu 600mg, 20 fiol.

Nie używaj Taromentin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Taromentin w słowniku Efekty uboczne T .