Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Taropen efekty
taropen, efekty
Skutki PHENOXYMETHYLPENICILLINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Taropen definicja. Jak działa Lek należy do grupy Penicylin półsyntetycznych opinie.

Jak działa Taropen lek

Jak działa Taropen: Lek należy do grupy Penicylin półsyntetycznych. Działa bakteriobójczo na różne gatunki bakterii.Nie ulega rozkładowi w kwaśnym soku żołądka.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Taropen: PHENOXYMETHYLPENICILLINUM

Taropen jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Taropen zastosowanie: Używa się jej przy zakażeniach wywołanych przez bakterie wrażliwe na lek, np. anginie, zapaleniu okrzeli i płuc, zapaleniu ucha środkowego, przy zakażeniach przewodu pokarmowego (zapaleniu pęcherzyka żółciowego), dróg moczowych.

Jak podawać Taropen: Doustnie przyjmuje się lek w postaci tabletek i zawiesiny, w dawkach przepisanych przez lekarza, przed spożyciem posiłku, popijając wodą. Zwykle przyjmuje się lek co 8 lub co 6 godzin.U dzieci lek stosuje się do 4 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej!

Skutki uboczne Taropen: Mogą wystąpić odczyny alergiczne łagodne: świąd, wysypka skórna, gorączka, oraz groźne dla życia, w postaci wstrząsu anafilaktycznego.Nudności i wymioty.Zwykle powyższe dolegliwości są łagodne. Gdyby jednak nasilały się i stały dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Taropen zastosowania: Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej.Wtórne zakażenie wywołane grzybami chorobotwórczymi (głównie przy dłuższym stosowaniu).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin lub Cefalosporyn. O tym, że chorowałeś lub chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza o tych nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Neomycynę stosowaną doustnie.Leki zobojętniające sok żołądkowy.Doustne leki przeciwzakrzepowe.Leki stosowane w leczeniu chorób reumatycznych, Polopirynę i inne leki z grupy salicylanów.

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia po 2-3 dniach, nawet jeśli Twój stan zdrowia znacznie się poprawił. Część bakterii może bowiem przeżyć i rozmnożyć się ponownie, powodując nawrót zakażenia.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie leczenia.

Składniki Taropen: Taropen (Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki powlekane 500000j.m., 12 tabl.

Nie używaj Taropen gdy: Antybiotyków z grupy Tetracyklin -- zmniejszają one skuteczność bakteriobójczego działania leku.Chloramfenikolu (Chlorocidu).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Taropen w słowniku Efekty uboczne T .