tenaxum efekty co to jest
Skutki RILMENIDINUM tabletki. Efekty uboczne Tenaxum definicja. Jak działa Lek działa poprzez.

Jak działa Tenaxum lek

Jak działa Tenaxum: Lek działa poprzez ośrodkowy układ nerwowy. Działając na pewien typ receptorów (imidazolowe) zmniejsza napięcie układu odpowiedzialnego za skurcz naczyń dzięki czemu ulegają one rozszerzeniu.Zmniejsza reabsorbcję jonów sodu, którego nadmiar może powodować nadciśnienie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tenaxum: RILMENIDINUM

Tenaxum jest w formie: tabletki

Działanie Tenaxum zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Jak podawać Tenaxum: Dawkę każdorazowo ustala lekarz.Zwykle przyjmuje się 1 tabletkę rano. Jeżeli po miesiącu nie dojdzie do normalizacji ciśnienia tętniczego, dawkę można zwiększyć do 2 mg – 1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem.Lek należy zażywać w trakcie posiłków.Pamiętaj! Jeżeli nie przyjmiesz leku w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Leku nie należy stosować u dzieci.

Skutki uboczne Tenaxum: Osłabienie, męczliwość.Kołatanie serca.Bezsenność.Bóle brzucha, suchość w jamie ustnej, wysypki uczuleniowe.Biegunkę.

Efekty Tenaxum zastosowania: Ochłodzenie kończyn.Spadki ciśnienia przy zmianach pozycji.Lęk, zespoły depresyjne.Zaburzenia seksualne.Nudności, zaparcia.Świąd, obrzęki.Kurcze mięśniowe, napadowe uczucie gorąca.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na rilmenidynę lub któryś ze składników preparatu.O tym, że chorujesz i leczysz się z powodu depresji.O tym, że chorujesz na nerki.O wszystkich innych przyjmowanych lekach.

Zapytaj lekarza: Leki przeciwdepresyjne (Imipramina, Amitryptilina).Inhibitory MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Pamiętaj o:

Składniki Tenaxum: Tenaxum (Les Laboratoires Servier) tabletki 1mg, 30 tabl.

Nie używaj Tenaxum gdy: Unikaj prowadzenia samochodu lub obsługi skomplikowanych urządzeń jeśli dawka jest wyższa niż 1-2 mg.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tenaxum w słowniku Efekty uboczne T .