Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Thioridazin efekty
thioridazin, efekty
Skutki THIORIDAZINI HYDROCHLORIDUM drażetki. Efekty uboczne Thioridazin definicja. Jak działa Lek działa uspokajająco poprzez wpływ na opinie.

Jak działa Thioridazin lek

Jak działa Thioridazin: Lek działa uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Thioridazin: THIORIDAZINI HYDROCHLORIDUM

Thioridazin jest w formie: drażetki

Działanie Thioridazin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nerwic ze stanami lękowymi, w leczeniu zaburzeń emocjonalnych u dzieci i stanów napięcia nerwowego, w leczeniu schizofrenii i innych chorób psychicznych.

Jak podawać Thioridazin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 6 lub co 8 godzin.Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku dziecka i masy ciała.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek stosuje się zwykle co 8 godzin.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Thioridazin: Senność lub pobudliwość ruchowa, niepokój.Nudności, wymioty, biegunka.Ból głowy.Uczucie suchości w jamie ustnej.Zaburzenia widzenia.Może również wywoływać impotencję.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Thioridazin zastosowania: Szczękościsk, kręcz szyi.Przyspieszone bicie serca.Zbyt niskie ciśnienie krwi, mogące doprowadzić do zawrotów głowy, omdlenia.Zmiany we krwi.Żółtaczkę.Skurcz oskrzeli -- duszność.Zmiany na skórze.Zaburzenia miesiączkowania.Zaparcia i zaburzenia oddawania moczu.Gdyby powyższe dolegliwości stały się dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub pokarmy.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że masz niskie ciśnienie krwi.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza: Leki obniżające ciśnienie krwi.Leki nasenne i przeciwdepresyjne.Lewodopa.Leki przeciwcukrzycowe, stosowane doustnie.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn, których obsługa wymaga koncentracji uwagi.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Thioridazin: Thioridazin (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) drażetki 25mg, 20 draż.

Nie używaj Thioridazin gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Thioridazin w słowniku Efekty uboczne T .