Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Mite Tialorid efekty
mite tialorid efekty co to jest
Skutki AMILORIDUM + HYDROCHLOROTHIAZIDUM tabletki. Efekty uboczne Tialorid mite definicja. Jak.

Jak działa Tialorid mite lek

Jak działa Tialorid mite: Tabletki zawierają dwa leki moczopędne. Jeden z nich pobudza wydalanie sodu i potasu, a drugi zapobiega szkodliwemu wydalaniu potasu.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tialorid mite: AMILORIDUM + HYDROCHLOROTHIAZIDUM

Tialorid mite jest w formie: tabletki

Działanie Tialorid mite zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nadcisnienia tętniczego krwi, w leczeniu obrzęków.

Jak podawać Tialorid mite: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej raz dziennie, po spożyciu posiłku (najkorzystniej rano).Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!NIE STOSUJ LEKU U DZIECKA!

Skutki uboczne Tialorid mite: Częste oddawanie moczu (na początku leczenia).Nudności, wymioty, ból brzucha, brak apetytu. Gdy powyższe objawy staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.Osłabienie, ból głowy, uczucie zmęczenia i złe samopoczucie, ból w klatce piersiowej lub ból kręgosłupa.

Efekty Tialorid mite zastosowania: Uczucie suchości w jamie ustnej.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Wysypkę skórną, swędzenie skóry.Zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem gdy zaobserwujesz u siebie następujące objawy: nieregularne bicie serca, słabość mięśni, uczucie mrowienia, zmęczenie palców rąk i nóg.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że cierpisz na chorobę nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na wątrobę.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczesz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Inne leki moczopędne zwiększające wydalanie jonów sodu.Captopril, digoksynę (Digoxin).Doustne leki przeciwcukrzycowe lub insulinę.

Pamiętaj o: W czasie przyjmowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn wymagających koncentracji uwagi.

Składniki Tialorid mite: Tialorid mite (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki , 50 tabl.

Nie używaj Tialorid mite gdy: Spironolaktonu, Triamterenu.Alkoholu. Soli kuchennej, produktów zawierających jony potasowe takich jak: soki z pomidorów, pomarańczy, grejpfrutów, kokosów, bananów, moreli, brzoskwiń.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tialorid mite w słowniku Efekty uboczne T .