Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tilade efekty
tilade efekty co to jest
Skutki NEDOCROMILUM NATRICUM aerozol. Efekty uboczne Tilade definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Tilade lek

Jak działa Tilade: Lek działa poprzez hamowanie uwalniania wewnątrzustrojowych substancji wywołujących reakcje zapalne, np. w chorobach alergicznych, prowadzące do skurczu oskrzeli. Zapobiega w ten sposób skurczom oskrzeli, wywoływanym przez substancje uczulające, czynniki atmosferyczne i wysiłek fizyczny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tilade: NEDOCROMILUM NATRICUM

Tilade jest w formie: aerozol

Działanie Tilade zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zapobiegawczym astmy oskrzelowej.

Jak podawać Tilade: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Aerozol stosuje się dwa razy dziennie, do jamy ustnej. Może zaistnieć konieczność podawania leku 4 razy dziennie.Przed użyciem pojemnik należy wstrząsnąć, włożyć jak najgłębiej do jamy ustnej, wykonać głęboki wdech, wcisnąć zawór i zatrzymać oddech na okolo 10 sekund, po czym wypłukać jamę ustną wodą.NIE STOSUJ U DZIECI DO 7 LAT!Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Tilade: Mogą pojawić się przemijające bóle głowy, zawroty głowy, nudności, gorzki smak w ustach.Wysypki, swędzenie skóry, uczucie gorąca i podrażnienie gardła.Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tilade zastosowania: Skurcz oskrzeli lub kaszel. Należy wówczas przerwać wdychanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przez lekarza przyczyny duszności.Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrego ataku duszności).Nie stosuj leku częściej, niż zalecił Ci lekarz.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Tilade: Tilade (Rhône-Poulenc Rorer Fisons Ltd.) aerozol 2mg/dawkę, 1 poj. 56 dawek

Nie używaj Tilade gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tilade w słowniku Efekty uboczne T .