tilade efekty co to jest
Skutki NEDOCROMILUM NATRICUM aerozol. Efekty uboczne Tilade definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Tilade lek

Jak działa Tilade: Lek działa poprzez hamowanie uwalniania wewnątrzustrojowych substancji wywołujących reakcje zapalne, np. w chorobach alergicznych, prowadzące do skurczu oskrzeli. Zapobiega w ten sposób skurczom oskrzeli, wywoływanym przez substancje uczulające, czynniki atmosferyczne i wysiłek fizyczny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tilade: NEDOCROMILUM NATRICUM

Tilade jest w formie: aerozol

Działanie Tilade zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zapobiegawczym astmy oskrzelowej.

Jak podawać Tilade: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Aerozol stosuje się dwa razy dziennie, do jamy ustnej. Może zaistnieć konieczność podawania leku 4 razy dziennie.Przed użyciem pojemnik należy wstrząsnąć, włożyć jak najgłębiej do jamy ustnej, wykonać głęboki wdech, wcisnąć zawór i zatrzymać oddech na okolo 10 sekund, po czym wypłukać jamę ustną wodą.NIE STOSUJ U DZIECI DO 7 LAT!Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Tilade: Mogą pojawić się przemijające bóle głowy, zawroty głowy, nudności, gorzki smak w ustach.Wysypki, swędzenie skóry, uczucie gorąca i podrażnienie gardła.Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tilade zastosowania: Skurcz oskrzeli lub kaszel. Należy wówczas przerwać wdychanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przez lekarza przyczyny duszności.Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrego ataku duszności).Nie stosuj leku częściej, niż zalecił Ci lekarz.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Tilade: Tilade (Rhône-Poulenc Rorer Fisons Ltd.) aerozol 2mg/dawkę, 1 poj. 56 dawek

Nie używaj Tilade gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tilade w słowniku Efekty uboczne T .