Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tilarin efekty
tilarin efekty co to jest
Skutki NEDOCROMILUM NATRICUM aerozol do nosa. Efekty uboczne Tilarin definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Tilarin lek

Jak działa Tilarin: Lek działa poprzez hamowanie uwalniania wewnątrzustrojowych substancji wywołujących reakcje zapalne, np. w chorobach alergicznych, prowadzące do skurczu oskrzeli. Zapobiega w ten sposób skurczom oskrzeli, wywoływanym przez substancje uczulające, czynniki atmosferyczne i wysiłek fizyczny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tilarin: NEDOCROMILUM NATRICUM

Tilarin jest w formie: aerozol do nosa

Działanie Tilarin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zapobiegawczym astmy oskrzelowej.

Jak podawać Tilarin: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Aerozol do nosa stosuje się zwykle 4 razy dziennie po jednej dawce aerozolu do każdego otworu nosowego.NIE STOSUJ U DZIECI DO 7 LAT!Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Tilarin: Mogą pojawić się przemijające bóle głowy, zawroty głowy, nudności, gorzki smak w ustach.Wysypki, swędzenie skóry, uczucie gorąca i podrażnienie gardła.Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tilarin zastosowania: Skurcz oskrzeli lub kaszel. Należy wówczas przerwać wdychanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przez lekarza przyczyny duszności.Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrego ataku duszności).Nie stosuj leku częściej, niż zalecił Ci lekarz.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Tilarin: Tilarin (Rhône-Poulenc Rorer Fisons Ltd.) aerozol do nosa 1,3mg/dawkę, 1 poj. 15 ml

Nie używaj Tilarin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tilarin w słowniku Efekty uboczne T .