Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tilavist efekty
tilavt efekty co to jest
Skutki NEDOCROMILUM NATRICUM krople do oczu. Efekty uboczne Tilavist definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Tilavist lek

Jak działa Tilavist: Lek działa poprzez hamowanie uwalniania wewnątrzustrojowych substancji wywołujących reakcje zapalne, np. w chorobach alergicznych, prowadzące do skurczu oskrzeli. Zapobiega w ten sposób skurczom oskrzeli, wywoływanym przez substancje uczulające, czynniki atmosferyczne i wysiłek fizyczny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tilavist: NEDOCROMILUM NATRICUM

Tilavist jest w formie: krople do oczu

Działanie Tilavist zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zapobiegawczym astmy oskrzelowej.

Jak podawać Tilavist: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Krople do oczu wprowadza się po 1 kropli do każdego worka spojówkowego, 2-4 razy dziennie.NIE STOSUJ U DZIECI DO 7 LAT!Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Tilavist: Mogą pojawić się przemijające bóle głowy, zawroty głowy, nudności, gorzki smak w ustach.Wysypki, swędzenie skóry, uczucie gorąca i podrażnienie gardła.Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tilavist zastosowania: Skurcz oskrzeli lub kaszel. Należy wówczas przerwać wdychanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przez lekarza przyczyny duszności.Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrego ataku duszności).Nie stosuj leku częściej, niż zalecił Ci lekarz.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Tilavist: Tilavist (Rhône-Poulenc Rorer Fisons Ltd.) krople do oczu 2%, 1 op. 5 ml

Nie używaj Tilavist gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tilavist w słowniku Efekty uboczne T .