Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Timonil efekty
timonil, efekty
Skutki CARBAMAZEPINUM zawiesina doustna. Efekty uboczne Timonil definicja. Jak działa Lek działa przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo i opinie.

Jak działa Timonil lek

Jak działa Timonil: Lek działa przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo i przeciwpadaczkowo. Zmniejsza ból u chorych z nerwobólem nerwu twarzowego. Równoczesne przyjęcie pokarmu, zwłaszcza tłustego, zwiększa wchłanianie leku.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Timonil: CARBAMAZEPINUM

Timonil jest w formie: zawiesina doustna

Działanie Timonil zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu napadów padaczkowych różnego pochodzenia, nerwobólu nerwu twarzowego, mimowolnego moczenia nocnego, bólów pochodzenia nerwowego w cukrzycy.

Jak podawać Timonil: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej doustnie ściśle, według wskazań lekarza. Dawka i częstotliwość przyjmowania leku uzależniona jest od wieku pacjenta i aktualnej choroby. Zazwyczaj lek przyjmuje się co 8 lub co 12 godzin, po spożyciu posiłku.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Timonil: Senność i zawroty głowy.Nudności i wymioty.Brak apetytu.Bóle brzucha.Uczucie suchości w jamie ustnej. Zazwyczaj powyższe działania niepożądane ustępują po 8-14 dniach stosowania leku. Gdyby jednak nie ustępowały i nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Timonil zastosowania: Przejściowe zaburzenia widzenia.Bóle mięśni i stawów.Pokrzywkę i inne zmiany skórne.Niedociśnienie tętnicze.Wypadanie włosów.Zwolnienie akcji serca.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek, inne leki i pokarmy.O tym, że chorujesz na choroby wątroby.O tym, że chorujesz na serce i choroby układu krążenia.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki zawierające sole litu.Inne leki działające na układ nerwowy.Doustne leki przeciwzakrzepowe.Erytromycynę.Cymetydynę (Altramet, Tagamet, Histodil).Tzw. blokery kanału wapniowego (Adalat, Cordafen, Cordipin i inne).

Pamiętaj o: Podczas zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj urządzeń mechanicznych w ruchu.Przy długotrwałym stosowaniu leku należy kontrolować czynności wątroby oraz morfologię krwi.

Składniki Timonil: Timonil (Desitin Arznemittel GmbH) zawiesina doustna 100mg/5 ml, 1 fl. 250 ml

Nie używaj Timonil gdy: Leków należących do grupy tzw. inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Timonil w słowniku Efekty uboczne T .