triamteren efekty co to jest
Skutki TRIAMTERENUM tabletki. Efekty uboczne Triamteren definicja. Jak działa Lek powoduje.

Jak działa Triamteren lek

Jak działa Triamteren: Lek powoduje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymuje potas w organizmie. Poprzez zwiększone wydalanie moczu zmniejsza się ilość płynu w organizmie człowieka, znikają obrzęki. Ułatwia to pracę serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi.Lek należy do słabo działających leków moczopędnych, oszczędzających wydalanie jonów potasu z organizmu. Zaczyna działać po dwóch godzinach i utrzymuje swe działanie przez 24 godziny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Triamteren: TRIAMTERENUM

Triamteren jest w formie: tabletki

Działanie Triamteren zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.W leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Jak podawać Triamteren: Lek stosowany jest doustnie.Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Najczęściej lek przyjmujemy co 8 godzin, w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu.Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie, że nie zażyłeś poprzedniej dawki!

Skutki uboczne Triamteren: Częste oddawanie moczu, które po kilku tygodniach stopniowo ustępuje.Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia i mrowienia w rękach i stopach (przerwij przyjmowanie leku i skontaktuj się z lekarzem).

Efekty Triamteren zastosowania: Nudności, wymioty, utratę apetytu.Uczucie suchości w jamie ustnej.Ból głowy.Wysypkę na skórze.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie jeżeli są to leki zwiększające wydalanie moczu lub leki przeciwreumatyczne.

Zapytaj lekarza: Preparaty zawierające potas.Verospiron.Cordafen.Aspirynę i inne leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.Leki zawierające lit.

Pamiętaj o: Kontroluj wagę ciała. Gdy waga ciała gwałtownie spada i towarzyszą temu wymioty, biegunka, skontaktuj się z lekarzem.Lek zmniejsza wydalanie jonu potasowego, co może doprowadzić do zbyt dużego stężenia tego jonu w organizmie. Dlatego unikaj pokarmów bogatych w jon potasowy (głównie owoców i soków z owoców).Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Triamteren: Triamteren (Instytut Farmaceutyczny) tabletki 50mg, 30 tabl.

Nie używaj Triamteren gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Triamteren w słowniku Efekty uboczne T .