Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Tripacel efekty
tripacel efekty co to jest
Skutki DIPHTHERIA-TETANUS-PERTUSSIS zawiesina do wstrzykiwań. Efekty uboczne Tripacel definicja.

Jak działa Tripacel lek

Jak działa Tripacel: Jest to skojarzona szczepionka przeciwko trzem chorobom: błonicy, tężcowi i krztuścowi – tak zwana DTPa.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tripacel: DIPHTHERIA-TETANUS-PERTUSSIS

Tripacel jest w formie: zawiesina do wstrzykiwań

Działanie Tripacel zastosowanie: Szczepionka jest przeznaczona do uodparniania podstawowego przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi dzieci od 2 miesiąca życia.Ponadto stosuje się ją jako dawkę przypominającą szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Jak podawać Tripacel: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medycznySchemat dawkowania i liczba dawek szczepionek DTP ustalona jest przez tzw. kalendarz szczepień.Szczepienie podstawowe powinno składać się z trzech dawek w pierwszych 6 miesiącach życia, po których powinny nastąpić szczepienia przypominające w 2 i 6 roku życia.Sczepionka Infanrix przeznaczona jest do głębokiego podania domięśniowego.Szczepionki nie można podawać dzieciom podczas infekcji przebiegającej z gorączką.

Skutki uboczne Tripacel: Działanie uboczne występują rzadko i ustępują samoistnie.Ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia.Gorączka.

Efekty Tripacel zastosowania: Nadmierny płacz dziecka, biegunka, wymioty, pogorszenie apetytu dziecka.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Twojego dziecka nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu lub stwierdzono objawy nadwrażliwości po wcześniejszym zastosowaniu szczepionki Infanrix, innej szczepionki przeciwbłoniczej, przeciwtężcowej lub tzw. szczepionki DTPw.Jeśli w ciągu 48 godzin po podaniu wcześniejszej dawki szczepionki wystąpiły niżej podane objawy, powinnaś zgłosić to lekarzowi: gorączka wyższa niż 40,5 stopnia, zapaść lub stan podobny do do wstrząsu, nieustanny, nie dający się uciszyć głośny płacz trwający dłużej niż 3 godziny, drgawki przebiegające z gorączką lub bez w ciągu trzech dni po szczepieniu.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Tripacel: Tripacel (Connaught Laboratories Ltd.) zawiesina do wstrzykiwań 1dawka, 5 fiol. 0,5 ml

Nie używaj Tripacel gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tripacel w słowniku Efekty uboczne T .