Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Hb Tritanrix efekty
tritanrix efekty co to jest
Skutki DIPHTHERIA-HEPATITIS B-PERTUSSIS-TETANUS zawiesina do wstrzykiwań. Efekty uboczne Tritanrix.

Jak działa Tritanrix HB lek

Jak działa Tritanrix HB: Preparat Tritanrix HB jest szczepionką przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW-B).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tritanrix HB: DIPHTHERIA-HEPATITIS B-PERTUSSIS-TETANUS

Tritanrix HB jest w formie: zawiesina do wstrzykiwań

Działanie Tritanrix HB zastosowanie: Szczepionka jest wskazana do uodporniania dzieci powyżej 6 tygodnia życia przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW-B). Można też przyjąć, że zabezpieczy ona również przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu D (WZW-D) ponieważ do zakażenia dochodzi tylko w obecności wirusa WZW-B.

Jak podawać Tritanrix HB: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medycznySchemat dawkowania i liczba dawek szczepionek przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW-B) ustalona jest przez tzw. kalendarz szczepień. Schemat ten przewiduje podanie trzech dawek podstawowych w pierwszych 6 miesiącach życia.Preparat Tritanrix HB podaje się domięśniowo zazwyczaj w przednioboczną okolicę uda.U chorych z małopłytkowością lub zaburzeniami krzepnięcia szczepionką podaje się podskórnie.Tak jak w przypadku innych szczepionek, preparatu Trinanrix nie należy podawać dzieciom w trakcie ostrej infekcji przebiegającej z gorączką.

Skutki uboczne Tritanrix HB: Objawy niepożądane występują rzadko i są to najczęściej objawy w miejscu wstrzyknięcia szczepionki: ból, zaczerwienienie i obrzęk.

Efekty Tritanrix HB zastosowania: Nietypowy płacz, senność, nadmierna drażliwość.Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, problemy z karmieniem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że Twoje dziecko jest uczulone na któryś ze składników szczepionki, wystąpiły wcześniej objawy nadwrażliwości związane z podaniem wcześniejszych dawek: wysoka gorączka utrzymująca się w ciągu 48 godzin od podania wcześniejszej dawki, zapaść lub stan podobny do wstrząsu, uporczywy płacz dziecka trwający dłużej niż 3 godziny w okresie 48 godzin po podaniu szczepionki, drgawki z towarzyszącą gorączką w ciągu 3 dni po podaniu szczepionki.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Tritanrix HB: Tritanrix HB (SmithKline Beecham Biologicals) zawiesina do wstrzykiwań 0,5ml, 1 fiol. 0,5 ml

Nie używaj Tritanrix HB gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tritanrix HB w słowniku Efekty uboczne T .