Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 600 Tussicom efekty
tussicom efekty co to jest
Skutki ACETYLCYSTEINUM granulat. Efekty uboczne Tussicom 600 definicja. Jak działa Lek należy do.

Jak działa Tussicom 600 lek

Jak działa Tussicom 600: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tussicom 600: ACETYLCYSTEINUM

Tussicom 600 jest w formie: granulat

Działanie Tussicom 600 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.

Jak podawać Tussicom 600: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance przegotowanej letniej wody.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!Nie należy również dzielić zawartości saszetek.

Skutki uboczne Tussicom 600: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).Nudności, wymioty.Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa.Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Efekty Tussicom 600 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Tussicom 600: Tussicom 600 (Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o.) granulat 600mg/5 g, 20 sasz. 5 g

Nie używaj Tussicom 600 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tussicom 600 w słowniku Efekty uboczne T .