Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Septol Two efekty
septol efekty co to jest
Skutki CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) tabletki. Efekty uboczne Two-Septol.

Jak działa Two-Septol lek

Jak działa Two-Septol: Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na wiele gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Two-Septol: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)

Two-Septol jest w formie: tabletki

Działanie Two-Septol zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego przez Pneumocystis carinii, tzw. pneumocystozy).Stosowany jest również w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.

Jak podawać Two-Septol: Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosowany jest co 12 godzin, po spożyciu posiłku. U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Two-Septol: Nudności, wymioty.Wysypka skórna, zapalenie języka.Bóle i zawroty głowy.Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Two-Septol zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że cierpisz na choroby serca.O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z grupy Sulfonamidów (np. Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę).Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (Dikumarol, Warfarynę i inne).Doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Przyjmuj lek regularnie, zgodnie z ustaloną przez lekarza dawką i przez okres, jaki zalecił Ci lekarz.

Składniki Two-Septol: Two-Septol (Cyntfarm Sp. z o.o.) tabletki , 20 tabl.

Nie używaj Two-Septol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Two-Septol w słowniku Efekty uboczne T .