verospiron efekty co to jest
Skutki SPIRONOLACTONUM tabletki, kapsułki. Efekty uboczne Verospiron definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Verospiron lek

Jak działa Verospiron: Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymanie potasu w organizmie. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu zatrzymanego w organizmie człowieka, w konsekwencji może obniżać tętno i ciśnienie tętnicze krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Verospiron: SPIRONOLACTONUM

Verospiron jest w formie: tabletki, kapsułki

Działanie Verospiron zastosowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego

Jak podawać Verospiron: Lek przyjmuje się doustnie.Lek przyjmujemy w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej raz dziennie.Ściśle przestrzegaj dawki zaleconej przez lekarza.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Verospiron: Bolesność piersi u kobiet lub powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn (ginekomastia).Częste oddawanie moczu, które ustępuje po kilku tygodniach używania leku.Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia.Zaburzenia miesiączkowania.Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Verospiron zastosowania: Senność.Nudności, wymioty, utratę apetytu.Uczucie suchości w jamie ustnej.Bóle głowy.Wysypkę na skórze.

Poinformuj lekarza gdy: O chorobie nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Kontroluj wagę ciała. Gdy waga ciała gwałtownie spada i towarzyszą temu wymioty, biegunka, skontaktuj się z lekarzem.Lek zmniejsza wydalanie jonu potasowego, co może doprowadzić do zbyt dużego stężenia tego jonu w organizmie. Dlatego unikaj spożywania pokarmów bogatych w jon potasowy (głównie owoców i soków z owoców).

Składniki Verospiron: Verospiron (Gedeon Richter Ltd.- Chemical Works) tabletki 25mg, 100 tabl. w słoiku

Nie używaj Verospiron gdy: Preparatów zawierających potas.Aspiryny (Polopiryny).Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Verospiron w słowniku Efekty uboczne V .