Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Forte E Witamina efekty
forte witamina efekty co to jest
Skutki TOCOPHEROLUM kapsułki. Efekty uboczne Witamina E forte definicja. Jak działa Witamina E jest.

Jak działa Witamina E forte lek

Jak działa Witamina E forte: Witamina E jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Będąc silnym przeciwutleniaczem pełni w organizmie funkcje ochronne przez eliminację wolnych rodników tlenowych. Odgrywa ważną rolę w procesie dojrzewania płciowego, stabilizuje błony komórkowe, co między innymi chroni krwinki czerwone przed rozpadem. Witamina E dzięki swoim silnym właściwościom antyoksydacyjnym wykazuje również działanie przeciwnowotworowe.Źródłem witaminy E są: kiełki pszenicy, kukurydza (głównie oleje z tych roślin), olej sojowy, sałata, groszek zielony, pietruszka.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Witamina E forte: TOCOPHEROLUM

Witamina E forte jest w formie: kapsułki

Działanie Witamina E forte zastosowanie: Stosowana jest w przypadkach niedoboru witaminy E (m. in. anemia hemolityczna)Ponadto jako leczenie wspomagające podaje się w chorobach zwyrodnieniowych układu nerwowego, w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca, zakrzepicy żył i tętnic.W zaburzeniach dojrzewania: nieprawidłowa czynność męskich gruczołów płciowych, w zaburzeniach menstruacyjnych i okresu pokwitaniaW chorobach skóry, włosów i paznokci.W onkologii.

Jak podawać Witamina E forte: Dobowe zapotrzebowanie na witaminę E wynosi 3-30 mg (niemowlęta: 3-4 mg; od 1 do 3 roku życia: 5 mg; od 4 do 6 roku życia: 6 mg; od 7 do 13 roku życia: 7 mg. U dorosłych: 15 do 30 mg). Preparaty zwykle przyjmuje się doustnie w ilości 100-400 mg dziennie.

Skutki uboczne Witamina E forte: Tolerancja witaminy E jest dobra, bardzo rzadko widuje się objawy niepożądane w leczeniu.

Efekty Witamina E forte zastosowania: Zaburzenia ostrości widzenia.Biegunka, nudności i wymiotyBóle i zawroty głowyUczucie zmęczenia

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na witaminę lub na któryś ze składników preparatuStwierdzono u Ciebie niedokrwistośćO tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowePreparaty żelazaOrlistat

Pamiętaj o:

Składniki Witamina E forte: Witamina E forte (Queisser Pharma GmbH & Co) kapsułki 147mg, 100 szt.

Nie używaj Witamina E forte gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Witamina E forte w słowniku Efekty uboczne W .