xylometazolin efekty co to jest
Skutki XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM krople do nosa. Efekty uboczne Xylometazolin 0,05 definicja.

Jak działa Xylometazolin 0,05% lek

Jak działa Xylometazolin 0,05%: Lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła poprzez skurcz naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Xylometazolin 0,05%: XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM

Xylometazolin 0,05% jest w formie: krople do nosa

Działanie Xylometazolin 0,05% zastosowanie: Lek stosowny jest w leczeniu nieżytu błony śluzowej nosa, kataru siennego, uczuleniowego nieżytu nosa, zapalenia zatok przynosowych i innych stanów nieżytowych nosa i gardła.

Jak podawać Xylometazolin 0,05%: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej od 4 do 6 razy na dobę.U dzieci stosujemy mniejsze dawki i z inną częstotliwością.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Xylometazolin 0,05%: Miejscowe pieczenie, suchość błony śluzowej nosa.Zawroty i bóle głowy.Bezsenność.Kołatanie serca.Kichanie.Gdy powyższe dolegliwości niepożądane nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Xylometazolin 0,05% zastosowania: Zmiany martwicze śluzówki przy długotrwałym i zbyt częstym stosowaniu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na przewlekły nieżyt nosa.O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować długotrwale. Stosuj się ściśle do zaleceń lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.Środek nie leczy choroby, znosi tylko jej objawy, poprawiając Twoje samopoczucie.

Składniki Xylometazolin 0,05%: Xylometazolin 0,05% (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) krople do nosa 0,5mg/ml, 1 fl. 10 ml

Nie używaj Xylometazolin 0,05% gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Xylometazolin 0,05% w słowniku Efekty uboczne X .