zocor efekty co to jest
Skutki SIMVASTATINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Zocor 10 definicja. Jak działa Obniża.

Jak działa Zocor 10 lek

Jak działa Zocor 10: Obniża stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Zocor 10: SIMVASTATINUM

Zocor 10 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Zocor 10 zastosowanie: W leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej, gdy leczenie dietetyczne okazało się niewystarczające.W chorobie wieńcowej z zaburzeniami lipidowymi.

Jak podawać Zocor 10: Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę, wieczorem.Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia powinno się stosować standardową dietę obniżającą poziom cholesterolu.W trakcie leczenia należy wykonywać okresowe oznaczenia poziomu lipidów w surowicy i modyfikować dawkę.

Skutki uboczne Zocor 10: Niestrawność i nudności.Bezsenność.Zaburzenia czucia.Biegunki lub zaparcia.Świąd i wysypki skórne.Niedokrwistość.

Efekty Zocor 10 zastosowania: Wzdęcia i bóle brzucha.Podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy, które jest zwykle łagodne i przemijające.Gorączkę.Bóle mięśniowe.Łysienie.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.O nadwrażliwości na ten lek.O tym, że chorujesz na rodzinną hiperholesterolemię.O tym, że spożywasz znaczne ilości alkoholu.O tym, że chorujesz na miopatię.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki immunosupresyjne np. cyklosporynę, imuran.Środki wiążące kwasy żółciowe np. cholestyraminę.Inne leki obniżające poziom cholesterolu we krwi (fibraty, kwas nikotynowy)Leki przeciwkrzepliwe (Acenocumarol, Sintrom).Digoksynę.

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować u dzieci.

Składniki Zocor 10: Zocor 10 (Merck Sharp & Dohme Idea Inc.) tabletki powlekane 10mg, 28 tabl.

Nie używaj Zocor 10 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Zocor 10 w słowniku Efekty uboczne Z .