long abutol efekty co to jest
Skutki ACEBUTOLOLI HYDROCHLORIDUM tabletki dojelitowe. Efekty uboczne Abutol Long 400 definicja.

Jak działa Abutol Long 400 lek

Jak działa Abutol Long 400: Lek ten należy do grupy tzw. beta-blokerów. Oznacza to, że blokuje pewne miejsca w sercu (receptory beta-adrenergiczne), powodując tym samym zwolnienie i umiarowienie akcji serca.Obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Abutol Long 400: ACEBUTOLOLI HYDROCHLORIDUM

Abutol Long 400 jest w formie: tabletki dojelitowe

Działanie Abutol Long 400 zastosowanie: W leczeniu niemiarowości akcji serca różnego pochodzenia.W leczeniu nadciśnienia tętniczego średniego i dużego stopnia.W leczeniu choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej).

Jak podawać Abutol Long 400: Dawka i częstotliwość przyjmowania leku jest ustalana przez lekarza prowadzącego. Lek przyjmuje się doustnie.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Abutol Long 400: Wykwity skórne.Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, biegunka).Ogólne osłabienie.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Abutol Long 400 zastosowania: Spadek ciśnienia krwi.Zwolnienie akcji serca.Obniżenie poziomu cukru we krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na dychawicę oskrzelową (astmę).O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na nerki.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz (zwłaszcza gdy przyjmujesz inne leki nasercowe).

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie wolno nagle odstawić leku, gdyż może to spowodować ciężkie zaburzenia rytmu, a nawet zawał mięśnia sercowego.

Składniki Abutol Long 400: Abutol Long 400 (Schwarz Pharma Sp. z o.o.) tabletki dojelitowe 400mg, 30 tabl.

Nie używaj Abutol Long 400 gdy: Cordaronu.Inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Abutol Long 400 w słowniku Efekty uboczne A .