acyklowir efekty co to jest
Skutki ACICLOVIRUM . Efekty uboczne Acyklowir 200 definicja. Jak działa Działanie leku polega na.

Jak działa Acyklowir 200 lek

Jak działa Acyklowir 200: Działanie leku polega na hamowaniu rozwoju niektórych wirusów.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Acyklowir 200: ACICLOVIRUM

Acyklowir 200 jest w formie:

Działanie Acyklowir 200 zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń wywołanych wirusem opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca.

Jak podawać Acyklowir 200: Lek stosuje się w dawkach i z częstotliwościa ustaloną przez lekarza. Zwykle co 4 godziny, przez 5-7 dni.Lek w postaci kremu stosujemy nakładając cienką warstwę leku w okolicy zmnienionej chorobowo skóry, zwykle co 4 godziny.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia, w innych dawkach i z inną częstotliwością, niż u dorosłych. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz dawki w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Acyklowir 200: Nudności, wymioty, biegunka, brak apetytu.Ból głowy i zawroty głowy.Na ogół efekty te są łagodne i mogą ulec złagodzeniu lub zanikać w momencie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku.Gdyby jednak powyższe działania niepożądane mocno się nasiliły i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Acyklowir 200 zastosowania: Zmiany na skórze, swędzenie skóry w miejscu stosowania maści.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś uczulenie na ten lek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.Powiadom lekarza, że jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także, że karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie stosuj leku częściej i dłużej, niż zalecił Ci lekarz.Dokładnie zapoznaj się z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku, zapytaj o rzeczy, których nie rozumiesz.

Składniki Acyklowir 200:

Nie używaj Acyklowir 200 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Acyklowir 200 w słowniku Efekty uboczne A .