afonilum efekty co to jest
Skutki THEOPHYLLINUM kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Afonilum SR 250 definicja.

Jak działa Afonilum SR 250 lek

Jak działa Afonilum SR 250: Lek rozluźnia mięśnie oskrzeli, rozszerzając w ten sposób drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Afonilum SR 250: THEOPHYLLINUM

Afonilum SR 250 jest w formie: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Afonilum SR 250 zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej i innych dróg oddechowych, przebiegających ze zwężeniem ich światła.

Jak podawać Afonilum SR 250: Kapsułki o przedłużonym działaniu (retard) stosuje się zwykle raz na dobę (nie stosuj u dzieci do 12 roku życia) - połykaj w całości!Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Afonilum SR 250: Nudności, wymioty, bóle brzucha.Utrata apetytu i biegunka (rzadziej).Powyższe działania nie występują lub mają znacznie mniejsze nasilenie, gdy zażywasz lek w trakcie posiłku.Bóle głowy, wzmożona pobudliwość, bezsenność, drażliwość.Jeżeli powyższe dolegliwości nie słabną, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Afonilum SR 250 zastosowania: Spadek ciśnienia krwi, niemiarowe bicie serca.Zaczerwienienie twarzy, szybki oddech.Jeżeli pojawi się wysypka skórna, to znaczy że masz uczulenie na ten lek. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z tej grupy.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.O tym, że masz nadciśnienie tętnicze.O tym, że chorujesz na padaczkę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Erytromycynę, Linkomycynę.Propranolol.Allopurinol.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).

Pamiętaj o: Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Afonilum SR 250: Afonilum SR 250 (Knoll AG) kapsułki o przedłużonym uwalnianiu 250mg, 20 kaps.

Nie używaj Afonilum SR 250 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Afonilum SR 250 w słowniku Efekty uboczne A .