allopurinol efekty co to jest
Skutki ALLOPURINOLUM tabletki. Efekty uboczne Allopurinol definicja. Jak działa Lek obniża.

Jak działa Allopurinol lek

Jak działa Allopurinol: Lek obniża zawartość kwasu moczowego we krwi i moczu.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Allopurinol: ALLOPURINOLUM

Allopurinol jest w formie: tabletki

Działanie Allopurinol zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby, zwanej dną moczanową lub podagrą i niektórych postaci kamicy nerkowej.

Jak podawać Allopurinol: Lek stosowany jest doustnie.Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Najczęściej lek przyjmujemy co 8 godzin, w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu, popijając płynem.Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczasgdy przypomnisz sobie, że nie zażyłeś poprzedniej dawki!

Skutki uboczne Allopurinol: Wysypka skórna (jeżeli wysypka się nasila i nie ustępuje, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem).Nudności, wymioty, bóle brzucha.Żółtaczka w wyniku uszkodzenia wątroby.Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Allopurinol zastosowania: Senność i zawroty głowy.Zmiany we krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o Ampicylinie, lekach zwiększających wydalanie moczu, lekach przeciwzakrzepowych.

Zapytaj lekarza: Chlorpropamid.Azatioprynę.Probenecyd.

Pamiętaj o: W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn.W czasie stosowania spożywaj co najmniej 2 litry płynów dziennie.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Allopurinol: Allopurinol (ARGON Zakład Farmaceutyczny Spółka Akcyjna) tabletki 100mg, 60 tabl.

Nie używaj Allopurinol gdy: Witaminy C.Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Allopurinol w słowniku Efekty uboczne A .