altramet efekty co to jest
Skutki CIMETIDINUM roztwór do wstrzykiwań, tabletki powlekane. Efekty uboczne Altramet definicja.

Jak działa Altramet lek

Jak działa Altramet: Działanie leku polega na hamowaniu nadmiernego wydzielania soku żołądkowego w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Altramet: CIMETIDINUM

Altramet jest w formie: roztwór do wstrzykiwań, tabletki powlekane

Działanie Altramet zastosowanie: Lek stosuje się najczęściej w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, a także innych stanów chorobowych, w których błona śluzowa żołądka produkuje zbyt dużo soku żołądkowego (głównie kwasu solnego).

Jak podawać Altramet: Przyjmuj lek co 6 godzin w czasie posiłku (np. godziny 6-12-18) i dodatkowo przed snem, w dawkach ustalonych przez lekarza.Nie przerywaj nagle stosowania leku, szczególnie w przypadku zażywania dużych dawek, ponieważ może to spowodować wystąpienie krwotoku.Przy leczeniu choroby wrzodowej przyjmuj lek przez okres około 4 tygodni. Lekarz może zalecić stosowanie leku przez dłuższy okres czasu w dawce podtrzymującej.Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz leku na czas!

Skutki uboczne Altramet: Biegunki.Ból mięśni, bóle głowy i zawroty głowy.Senność.Na ogół objawy te są łagodne i mogą ulec dalszemu złagodzeniu lub zanikać w momencie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku.Gdyby jednak powyższe działania niepożądane nasiliły się i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Altramet zastosowania: Obrzęk piersi.Gorączkę.Uczulenie na lek.Zwolnienie akcji serca.Zmiany na skórze.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Relanium, Elenium, Chlordiazepoksyd.Fenytoinę.Propranolol.Teofilinę.Metronidazol, Ketokonazol.

Pamiętaj o: Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów.

Składniki Altramet: Altramet (Lek Pharmaceutical & Chemical Company d.d.) roztwór do wstrzykiwań 100mg/ml, 10 amp. 2 ml

Nie używaj Altramet gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Altramet w słowniku Efekty uboczne A .