ampicillin efekty co to jest
Skutki AMPICILLINUM kapsułki, proszek do przygotowania roztworu, granulat do przygotowania.

Jak działa Ampicillin lek

Jak działa Ampicillin: Ampicylina należy do grupy penicylin półsyntetycznych. Działa bakteriobójczo na różne bakterie (ma tzw. szerokie spektrum działania).Nie ulega rozkładowi w kwaśnym soku żołądka. Jest unieczynniana przez penicylinazę tj. enzym produkowany przez niektóre bakterie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Ampicillin: AMPICILLINUM

Ampicillin jest w formie: kapsułki, proszek do przygotowania roztworu, granulat do przygotowania zawiesiny, tabletki

Działanie Ampicillin zastosowanie: Używa się jej przy zakażeniach wywołanych przez bakterie wrażliwe na lek, np. zakażeniach przewodu pokarmowego (zapaleniu pęcherzyka żółciowego, czerwonce bakteryjnej), dróg moczowych, dróg oddechowych, gardła, zakażeniach skóry,zapaleniach opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeniu płodu, rzeżączce.

Jak podawać Ampicillin: Doustnie przyjmuje się lek w postaci kapsułek, tabletek i zawiesiny, w dawkach przepisanych przez lekarza, na 1 godzinę przed posiłkiem lub 1 i 1/2 godziny po posiłku. W ciężkich stanach przygotowuje się roztwory do wstrzyknięć dożylnych lub domięśniowych - lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Ampicillin: Mogą wystąpić odczyny alergiczne łagodne: świąd, wysypka skórna, gorączka, oraz groźne dla życia, w postaci wstrząsu.Nudności i wymioty.Biegunka (zwłaszcza u dzieci), niekiedy niebezpieczna dla życia.Gdyby powyższe objawy nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Ampicillin zastosowania: Zmęczenie, bóle głowy i klatki piersiowej, stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin lub Cefalosporyn.O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby lub na jedną z tych chorób.O tym, że chorowałeś lub chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych jednocześnie, zwłaszcza gdy są to: Allopurinol, Probenecyd, środki antykoncepcyjne.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie przerywaj leczenia po 2-3 dniach, nawet jeśli Twój stan zdrowia znacznie się poprawił. Część bakterii może bowiem przeżyć i rozmnożyć się ponownie, powodując nawrót zakażenia.

Składniki Ampicillin: Ampicillin (ZAO BRINSALOV A) kapsułki 250mg, 16 kaps.

Nie używaj Ampicillin gdy: Antybiotyków z grupy Tetracyklin -- zmniejszają one skuteczność bakteriobójczego działania leku.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Ampicillin w słowniku Efekty uboczne A .