analget efekty co to jest
Skutki PARACETAMOLUM + PROPYPHENAZONUM + COFFEINUM tabletki. Efekty uboczne Analget definicja. Jak.

Jak działa Analget lek

Jak działa Analget: Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.Propyfenazon oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego posiada dodatkowo działanie przeciwzapalne.Dodatek kofeiny pomaga zwalczać bóle głowy i dodatkowo powoduje poprawę samopoczucia.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Analget: PARACETAMOLUM + PROPYPHENAZONUM + COFFEINUM

Analget jest w formie: tabletki

Działanie Analget zastosowanie: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, zapaleniach gardła, migdałków podniebiennychW zwalczaniu bólów różnego pochodzenia (kości, stawów, mięśni, zębów, zatok, uszu, korzonkowych, miesiączkowych), a zwłaszcza głowy.Może być stosowany u chorych, u których przyjmowanie salicylanów jest przeciwwskazane.Paracetamol jest zalecany przez WHO do w zwalczania bólów w chorobach nowotworowych.

Jak podawać Analget: Doraźnie 1 tabletkę.Podczas dlugotrwałej terapii zwyczaj podajemy 1 tabletkę 3-4 razy dziennie po posiłku.Należy zachować ostrożność przy podawaniu w czasie ciąży (szczególnie w I trymestrze)Ze względu na zawartość kofeiny nie należy stosować u dzieci.

Skutki uboczne Analget: Nudności, wymioty.Reakcja alergiczna w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowejZmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Efekty Analget zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Zapalenia trzustki.Propyfenazon również może powodować zmiany w obrazie morfologicznym krwi, a dodatkowo obrzęki i wstrząs.W przypadku dodatku kofeiny - wzmożona drażliwość, objawy nerwicy lękowej kołatanie serca (przy długotrwałym stosowaniu lub przedawkowaniu).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce lub nadciśnienie.O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę, astmę lub chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe - pochodne warfaryny, leki nasenne, inhibitory MAO, chloramfenikol, metoklopramid, propantelina, cymetydyna, metyrapon, probenecid, antypiryna, salicynamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol, leki analeptyczne.Napoje alkoholowe i kofeinę.

Pamiętaj o:

Składniki Analget: Analget (Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) tabletki -, 10 tabl.

Nie używaj Analget gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Analget w słowniku Efekty uboczne A .