andepin efekty co to jest
Skutki FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM kapsułki. Efekty uboczne Andepin definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Andepin lek

Jak działa Andepin: Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez wpływ na przekaźniki między komórkami w układzie nerwowym.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Andepin: FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM

Andepin jest w formie: kapsułki

Działanie Andepin zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu chorób psychicznych oraz stanów depresyjnych z zahamowaniem psychoruchowym w przebiegu różnych chorób.Znalazł również zastosowanie w leczeniu bulimii -- przez łagodzenie objawów ,,wilczego" głodu.

Jak podawać Andepin: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek przyjmuje się w czasie głównych posiłków 1 lub 3 razy w zależności od ustalonej przez lekarza częstotliwości przyjmowania leku.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Andepin: Osłabienie, gorączka.Osłabienie apetytu, mdłości, wymioty, biegunki, uczucie suchości w jamie ustnej.Bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, nadmierna senność, męczliwość, drżenia, uczucie duszności, niepokój.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Andepin zastosowania: Wysypkę na skórze i inne reakcje alergiczne -- jest to sygnał do zaprzestania przyjmowania leku i skontaktowania się z lekarzem.Drgawki -- należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Relanium, Oxazepam, Lorazepam.Trójpierścieniowe leki antydepresyjne (np. Imipraminę, Amitryptylinę).Lit.Nie wolno stosować leku równocześnie z inhibitorami MAO (np. Jumex). Prozac można podać 14 dni po zakończeniu leczenia inhibitorami MAO, inhibitory zaś można podać po 5 tygodniach od zaprzestania podawania Prozacu.

Pamiętaj o: Pełny efekt leczenia uzyskuje się zwykle po 14 dniach od rozpoczęcia kuracji tym lekiem. W tym okresie istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa u osób z depresją.W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.Nie należy stosować leku u osób do 18 roku życia.

Składniki Andepin: Andepin (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) kapsułki 20mg, 30 tabl. w słoiku

Nie używaj Andepin gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Andepin w słowniku Efekty uboczne A .