anopyrin efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM tabletki. Efekty uboczne Anopyrin 30 definicja. Jak działa Zawarty.

Jak działa Anopyrin 30 lek

Jak działa Anopyrin 30: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w maksymalnej dawce do 150mg na dobę hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Anopyrin 30: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Anopyrin 30 jest w formie: tabletki

Działanie Anopyrin 30 zastosowanie: Stosowany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Jak podawać Anopyrin 30: Skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatuPrzyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletekW profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po by-passach, w miażdżycy zarostowej naczyń, w profilaktyce udaru mózgu: 75-150 mg dziennie - pierwsza dawka nasycająca 150 mg.

Skutki uboczne Anopyrin 30: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w tych preparatach jest niska i rzadko powoduje działania niepożądane.

Efekty Anopyrin 30 zastosowania: Rzadko może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia ("siniaki" , krwawienia z dziąseł).Wysypki i zarumienienie skóry.Podrażnienie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej.

Zapytaj lekarza: Stężenia kwasu acetylosalicylowego w surowicy krwi podczas stosowania tych preparatów są niskie więc lek nie powinien wpływać na inne preparaty stosowane w tym samym czasie. Jednakże poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Anopyrin 30: Anopyrin 30 (Slovakofarma a.s.) tabletki 30mg, 20 tabl.

Nie używaj Anopyrin 30 gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Anopyrin 30 w słowniku Efekty uboczne A .