nifed efekty co to jest
Skutki NIFEDIPINUM kapsułki. Efekty uboczne Apo-Nifed definicja. Jak działa Należy on do grupy.

Jak działa Apo-Nifed lek

Jak działa Apo-Nifed: Należy on do grupy leków zwanych ,,blokerami kanału wapniowego". Blokuje ona napływ jonu wapnia (Ca++) do komórek mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych.Osłabia kurczliwość mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych.Zmniejsza w ten sposób zapotrzebowanie serca na tlen, a poprzez rozszerzenie naczyń zwiększa zaopatrzenie serca w tlen.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Apo-Nifed: NIFEDIPINUM

Apo-Nifed jest w formie: kapsułki

Działanie Apo-Nifed zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Jak podawać Apo-Nifed: Lek przyjmowany jest doustnie, zazwyczaj co 6 lub co 8 godzin.Kapsułki należy przyjmować po posiłkach, połykając w całości, popijając niewielką ilością wody.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Apo-Nifed: Nadmierna nerwowość.Skurcze mięśni.Uczucie gorąca.Osłabienie i skłonność do szybkiego męczenia się.Bóle gardła.Obrzęk błony śluzowej nosa.Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Apo-Nifed zastosowania: Uczucie duszności.Obrzęki nóg.Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę, przewlekłą niewydolność serca.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych aktualnie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Atenolol, Propranolol, Sectral, Metoprolol.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zmieniaj gwałtownie pozycji swego ciała (może to doprowadzić do omdleń, upadków i urazów).Przestrzegaj terminów badań zleconych przez lekarza.W czasie stosowania leku mogą pojawić się zawroty głowy, uczucie pustki w głowie. Unikaj wówczas prowadzenia pojazdów samochodowych oraz obsługiwania niebezpiecznych maszyn będących w ruchu.

Składniki Apo-Nifed: Apo-Nifed (Apotex Inc.) kapsułki 10mg, 500 kaps.

Nie używaj Apo-Nifed gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Apo-Nifed w słowniku Efekty uboczne A .