argosulfan efekty co to jest
Skutki SULFATHIAZOLUM ARGENTUM krem. Efekty uboczne Argosulfan 2 definicja. Jak działa Lek o.

Jak działa Argosulfan 2% lek

Jak działa Argosulfan 2%: Lek o działaniu niszczącym wiele gatunków bakterii.Przyspiesza gojenie się oparzeń, likwiduje ból i pieczenie w ranie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Argosulfan 2%: SULFATHIAZOLUM ARGENTUM

Argosulfan 2% jest w formie: krem

Działanie Argosulfan 2% zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu oparzeń wszystkich stopni, leczeniu owrzodzeń podudzi oraz odleżyn.

Jak podawać Argosulfan 2%: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 2 razy dziennie.Przed nałożeniem kremu ranę należy każdorazowo oczyścić, w razie sączenia przemyć roztworem chlorheksydyny.Całą powierzchnię oparzenia lub rany posmarować 2-3 milimetrową warstwą kremu, a następnie przykryć powierzchnię rany jałowymi gazikami i zawinąć cienką warstwą bandaża lub w ciągu dnia pozostawić ranę otwartą, bez opatrunku.NIE STOSUJ LEKU U WCZEŚNIAKA I NOWORODKA.

Skutki uboczne Argosulfan 2%: Przy długim stosowaniu mogą pojawić się: wysypka skórna, obrzęk stawów i błon śluzowych, niedokrwistość i inne zmiany we krwi.Gdy powyższe działania wystąpią, przerwij stosowanie leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Argosulfan 2% zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne Sulfonamidy.O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Chroń oczy przed kontaktem z lekiem.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz.

Składniki Argosulfan 2%: Argosulfan 2% (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) krem 20mg/g, 1 op. 400 g

Nie używaj Argosulfan 2% gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Argosulfan 2% w słowniku Efekty uboczne A .