arifon efekty co to jest
Skutki INDAPAMIDUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Arifon definicja. Jak działa Jest to lek.

Jak działa Arifon lek

Jak działa Arifon: Jest to lek moczopędny, jednak jego działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi wynika głównie z bezpośredniego działania rozkurczowego na mięśniówkę naczyń krwionośnych, a w mniejszym stopniu poprzez zwiększenie diurezy.Ponadto lek zmniejsza przerost mięśnia lewej komory serca.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Arifon: INDAPAMIDUM

Arifon jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Arifon zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego.W leczeniu nadciśnienia tętniczego współistniejącego z cukrzycą.

Jak podawać Arifon: Dawkowanie leku ustala lekarz - zwykle przyjmuje się 1 tabletkę dziennie, najlepiej rano. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki leku, nawet jeżeli zapomniałeś zażyć lek na czas.

Skutki uboczne Arifon: Obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi (kurcze mięśni) -- rzadko.Podwyższone stężenie kwasu moczowego w surowicy.Spadki ciśnienia tętniczego po zmianie pozycji z leżącej na stojącą.Gdyby powyższe dolegliwości niepożądane nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Arifon zastosowania: Osłabienie.Objawy alergiczne.Nudności, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zawroty, bóle głowy - występują bardzo rzadko i zwykle ustępują po zmniejszeniu dawki.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę.O tym, że występują u ciebie zaburzenia naczyniowe w obrębie ośrodkowego układu naczyniowego.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że jesteś uczulony na ten lek.Powiadom lekarza,że jesteś lub możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Środki mogące powodować obniżenie stężnia potasu w surowicy np. amfoterycynę B. Leki moczopędne oszczędzające potas (amilorid, spironolakton); inhibitory konwertazy angiotensyny.Niesterydowe leki przeciwzapalne, leki sterydowe.Środki przeczyszczające, preparaty naparstnicy, neuroleptyki.Sole litu, leki antyarytmiczne.

Pamiętaj o: Leku nie należy stosować ze związkami litu i z lekami antyarytmicznymi mogącymi powodować wystąpienie częstoskurczu.

Składniki Arifon: Arifon (Anpharm S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) tabletki powlekane 2,5mg, 30 tabl.

Nie używaj Arifon gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Arifon w słowniku Efekty uboczne A .