armanor efekty co to jest
Skutki ALMITRINI DIMESILAS tabletki powlekane. Efekty uboczne Armanor definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Armanor lek

Jak działa Armanor: Lek poprawia pracę płuc pobudzając receptory wrażliwe na zawartość tlenu we krwi. Przy mniejszej dawce, lek powoduje pogłębienie oddechu, po podaniu większych dawek dochodzi również do przyspieszenia oddechu.Dodatkowo almitryna poprawia stosunek wentylacji do przepływu krwi w płucach.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Armanor: ALMITRINI DIMESILAS

Armanor jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Armanor zastosowanie: Niewydolność oddechowa połączona z niedotlenieniem krwi w przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Jak podawać Armanor: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Zwykle przyjmuje się 1 do 2 tabletek dziennie razem z posiłkiem (rano i wieczorem).Po wstępnych 3 miesiącach leczenia zalecana jest kuracja typu sekwencyjnego – miesiąc przerwy i dwa miesiące leczenia.Leku nie należy stosować u dzieci.

Skutki uboczne Armanor: Działania niepożądane obserwowane są rzadko i po długotrwałym leczeniu (ponad 1 rok):Spadek masy ciała, uszkodzenie nerwów obwodowych, uczucie mrowienia, kłucia, drętwienie kończyn dolnych.

Efekty Armanor zastosowania: Nudności, uczucie ciężkości, pieczenia w żołądku.Niestrawność, zaburzenia snu (bezsenność), senność, zawroty głowy, pobudzenie, lęk, kołatanie serca.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na astmę.O tym, że jesteś, bądź przypuszczasz, że jesteś w ciąży.O tym, że chorujesz na wątrobę.O tym, że masz problemy z układem moczowym.

Zapytaj lekarza: Inne leki zawierające almitrynę.

Pamiętaj o: Jeśli podczas stosowania almitryny zauważysz u siebie utratę masy ciała przekraczającą większą niż 5%, pojawią się mrowienia, uczucia kłucia lub drętwienia kończyn dolnych, bezzwłocznie odstaw lek i zgłoś się do lekarza.

Składniki Armanor: Armanor (Les Laboratoires Servier) tabletki powlekane 50mg, 30 tabl.

Nie używaj Armanor gdy:

Skutki uboczne Armanor w słowniku Efekty uboczne A .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: