asopiryna efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM tabletki. Efekty uboczne Asopiryna definicja. Jak działa Zawarty w.

Jak działa Asopiryna lek

Jak działa Asopiryna: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy, w większych dawkach działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Asopiryna: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Asopiryna jest w formie: tabletki

Działanie Asopiryna zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów w przebiegu chorób reumatycznych, bólów głowy i nerwów, w bolesnym mięsiączkowaniu, w leczeniu bólów związanych z chorobą nowotworową.

Jak podawać Asopiryna: Przed zastosowaniem leku skontaktuj się z lekarzem.Przyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletek, dzielić można jedyne tabletki podzielne z rowkiem poprzecznym.Dorośli:w stanach gorączkowych 1-2 (500-1000 mg) tabletki 2-3 razy dziennie,w chorobie reumatycznej i gośćcu przewlekłym, zgodnie z zaleceniami lekarza najczęściej 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie, łącznie z witaminą C i K.U dzieci poniżej 12-ego roku życia i niemowląt jedynie po konsultacji z lekarzem:30-60 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzinjako lek przeciwreumatyczny 65-130 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzin.Podczas leczenia infekcji bakteryjnych i choroby przeziębieniowej nie zażywaj leku dłużej niż 10 dni.Gdy chorujesz na cukrzycę, przyjmowanie większych dawek leku może wpłynąć na wyniki glukozy we krwi. Poradź się wtedy lekarza.Przyjęcie zbyt dużej dawki (dawek) może spowodować zatrucie, które objawia się: szybkim oddychaniem, silnym, ciągłym bólem głowy, szumem i brzęczeniem w uszach, stanem podniecenia i zamroczenia.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas gdy, przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej!Dokładne dawkowanie znajduje się na ulotce producenta.CZĘSTE I DŁUGIE PRZYJMOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PROWADZI DO ROZWOJU CIĘżKICH SCHORZEŃ WĄTROBY I NEREK

Skutki uboczne Asopiryna: Nudności, wymioty i bóle brzucha,Owrzodzenie przewodu pokarmowego.Krwawienia z dziąseł, krwiomocz, łatwe ,,siniaczenie" po niewielkich urazach.Gdy dolegliwości te nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Asopiryna zastosowania: Może również wywołać reakcję uczuleniową (alergiczną), objawiającą się obrzękiem, zaczerwienieniem skóry, pokrzywką, swędzeniem skóry, katarem z nosa, obrzmieniem gardła, bólem w klatce piersiowej i trudnościami w oddychaniu.U dzieci może wywołać groźny zespół chorobowy, polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu (zespół Rey'a). Mogą wystąpić wówczas: bóle głowy, nudności, zmiany w zachowaniu. Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.Szum w uszach i osłabienie słuchu.Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Ibuprofen, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon).O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej.O chorobie nerek lub wątroby.O atakach dny moczanowej.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Acetazolamid.Leki doustne przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę i inne).Metotreksat.Doustne leki przeciwcukrzycowe.Leki wpływających na poziom kwasu moczowego (np. Milurit, Benemid).Leki sterydowe.

Pamiętaj o: Skontaktuj się z lekarzem, gdy po trzech dniach stosowania objawy chorobowe nie ustępują lub nawet nasilają się.Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Asopiryna: Asopiryna (Polfarmex S.A.) tabletki 0,5g, 10 tabl.

Nie używaj Asopiryna gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Asopiryna w słowniku Efekty uboczne A .