aspimag efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + MAGNESII OXIDUM tabletki. Efekty uboczne Aspimag definicja. Jak.

Jak działa Aspimag lek

Jak działa Aspimag: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia światła naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Aspimag: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + MAGNESII OXIDUM

Aspimag jest w formie: tabletki

Działanie Aspimag zastosowanie: Stosowany jest w zapobieganiu wystąpienia zawału serca, po by-passach sercowych, w miażdżycy naczyń obwodowych, w profilaktyce zatorów naczyniowych i udaru mózgu.

Jak podawać Aspimag: Zazwyczaj przyjmuje się pół tabletki dziennie lub jedną tabletkę co dwa dni.Przyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletek.

Skutki uboczne Aspimag: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w tym preparacie jest niska i rzadko powoduje działania niepożądane.

Efekty Aspimag zastosowania: Rzadko może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia ("siniaki" , krwawienia z dziąseł).Wysypki i zarumienienie skóry.Podrażnienie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi -- hemofilii, skazie krwotocznej.

Zapytaj lekarza: Stężenia kwasu acetylosalicylowego w surowicy krwi podczas stosowania tych preparatów są niskie więc lek nie powinien wpływać na inne preparaty stosowane w tym samym czasie. Jednakże poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich (np. Aspirin, Polopiryna S) nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Aspimag: Aspimag (Espefa Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy) tabletki -, 100 tabl.

Nie używaj Aspimag gdy: Alkoholu.

Skutki uboczne Aspimag w słowniku Efekty uboczne A .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: