protect aspirin efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Aspirin Protect 300 definicja.

Jak działa Aspirin Protect 300 lek

Jak działa Aspirin Protect 300: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w maksymalnej dawce do 150mg na dobę (lub 300mg co drugi dzień) hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Aspirin Protect 300: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Aspirin Protect 300 jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Aspirin Protect 300 zastosowanie: Stosowany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Jak podawać Aspirin Protect 300: Skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatuPrzyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletekW profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po by-passach, w miażdżycy zarostowej naczyń, w profilaktyce udaru mózgu: 75-150 mg dziennie - pierwsza dawka nasycająca 150 mg (lub 300mg co drugi dzień).

Skutki uboczne Aspirin Protect 300: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w tych preparatach jest niska i rzadko powoduje działania niepożądane.

Efekty Aspirin Protect 300 zastosowania: Rzadko może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia ("siniaki" , krwawienia z dziąseł).Wysypki i zarumienienie skóry.Podrażnienie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej.

Zapytaj lekarza: Stężenia kwasu acetylosalicylowego w surowicy krwi podczas stosowania tych preparatów są niskie więc lek nie powinien wpływać na inne preparaty stosowane w tym samym czasie. Jednakże poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Aspirin Protect 300: Aspirin Protect 300 (Bayer AG) tabletki powlekane 0,3g, 60 tabl.

Nie używaj Aspirin Protect 300 gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Aspirin Protect 300 w słowniku Efekty uboczne A .