atrederm efekty co to jest
Skutki TRETINOINUM płyn. Efekty uboczne Atrederm 0,05 definicja. Jak działa Jest to lek składający.

Jak działa Atrederm 0,05% lek

Jak działa Atrederm 0,05%: Jest to lek składający się z witaminy A i substancji powodującej złuszczanie naskórka.Poprawia również aktywność powstawania naskórka pokrywającego blizny.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Atrederm 0,05%: TRETINOINUM

Atrederm 0,05% jest w formie: płyn

Działanie Atrederm 0,05% zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu trądziku, zwłaszcza zaskórnikowego i pospolitego, oraz w stanach nadmiernego rogowacenia naskórka.

Jak podawać Atrederm 0,05%: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 1 raz dziennie.Przed posmarowaniem skóry lekiem należy ją dokładnie umyć i wysuszyć. Najlepiej jest stosować lek na noc.Zwykle poprawa następuje po 4-6 tygodniach stosowania leku, a wyleczenie po około 12 tygodniach.

Skutki uboczne Atrederm 0,05%: Przejściowe podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia i pieczenia.Działania te nie są powodem zaprzestania kuracji. Najczęściej ustępują one po kilku dniach stosowania leku.

Efekty Atrederm 0,05% zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Ze względu na dosyć długi okres leczenia nie zniechęcaj się niedostatecznym może efektem w ciągu pierwszych tygodni stosowania leku.UWAGA! Podczas kuracji unikać nasłonecznienia oraz kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi!Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu, w suchym, chłodnym miejscu; chroń go przed światłem i wilgocią.

Składniki Atrederm 0,05%: Atrederm 0,05% (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) płyn 0,05%, 1 fl. 60 ml

Nie używaj Atrederm 0,05% gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Atrederm 0,05% w słowniku Efekty uboczne A .