intravenous augmentin efekty co to jest
Skutki ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM proszek do przygotowania roztworu. Efekty uboczne.

Jak działa Augmentin intravenous lek

Jak działa Augmentin intravenous: Jest to złożony antybiotyk zawierający amoksycylinę (antybiotyk z grupy penicylin) i substancję hamującą wytwarzany przez bakterie enzym, który niszczy penicyliny, czyniąc je nieskutecznymi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Augmentin intravenous: ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM

Augmentin intravenous jest w formie: proszek do przygotowania roztworu

Działanie Augmentin intravenous zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń dróg oddechowych (angina, zapalenie gardła, oskrzeli i płuc), zakażeń ucha środkowego, zakażeń zatok przynosowych, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich oraz układu pokarmowego, jeżeli te zakażenia wywołały bakterie wrażliwe na ten lek.

Jak podawać Augmentin intravenous: Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Augmentin intravenous: Odczyny uczuleniowe, np. wysypka skórna, swędzenie, gorączka, a nawet mogą wystąpić objawy niebezpieczne dla życia w postaci wstrząsu uczuleniowego.Nudności, wymioty, biegunka.Niedokrwistość.Objawy te są zwykle łagodne i przemijające. Jeżeli nie przemijają, a wręcz nasilają się, zgłoś to lekarzowi.

Efekty Augmentin intravenous zastosowania: Zaburzenia w czynności wątroby (rzadko).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin bądź Cefalosporyn oraz że cierpisz na inne choroby alergiczne.Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że chorujesz na mononukleozę zakaźną lub białaczkę limfatyczną.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Probenecid.Allopurinol.

Pamiętaj o:

Składniki Augmentin intravenous: Augmentin intravenous (SmithKline Beecham Pharmaceuticals-Brentford) proszek do przygotowania roztworu 600mg, 10 fiol.

Nie używaj Augmentin intravenous gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Augmentin intravenous w słowniku Efekty uboczne A .